מי אנחנו?

היי, שמי בועז ואני המנהל של הערוגה לימודי קולנוע.

הערוגה היא שנת הכשרה קולנועית ליוצרים.

 

מה זה אומר בפועל?

זה בעיקר אומר שהמציאות השתנתה.

החל מהעשור וחצי האחרונים רוב האנשים בעולם המערבי לא זרים לטכנולוגיה. כולם יכולים לצלם וכולם יכולים לערוך. המרחק הטכני שנדרש בין כל אחד עם מכשיר נייד לבין עשייה של סרט, קצר או ארוך התקצר פלאים. ועדיין לא מעט אנשים שרוצים לעשות סרטים לא עושים אותם. למה זה?

 בעיני זה קשור למיקוד, זה קשור לקבוצה וזה קשור ללהקדיש את עצמך. אין לי שום דבר נגד בתי ספר של 3 שנים ומעלה ללימודי קולנוע. זה מתאים לאנשים מסוימים ואפילו אני למדתי באחד כזה וזה היה אחלה. אבל אנחנו פונים לאנשים אחרים. 

מה אנחנו מחפשים?

אנשים מוכשרים, בעלי רקע ביצירה , בוגרים ובשלים שרוצים לעשות סרטים.  מתאים לבעלי משפחות, בעלות עסקים וכו, שבזמן הזה לא יכולים להקדיש את כל חייהם לטובת הענין, אבל בהחלט רוצים להפוך את זה לעיסוק משמעותי בחייהם.

מה אנחנו מציעים?

הכשרה ותמיכה מקצועית, מסגרת ליצירה וליווי + ציוד להפקה של 3 סרטים קצרים והכל בשנה אחת למשך פעמיים בשבוע בתל אביב. 

נכון, זה בפועל יותר מפעמיים בשבוע. יש מטלות בית ויש את צילומי הסרטים, שקורים מעבר לזמני הלימודים ומעבר לכך יש את עריכת הסרטים שלוקחת את הזמן שלה ויש גם את התרגילים של החברים לכיתה שחשוב לנו שתצברו נסיון מעשי דרך השתפשפות בכל שלבי ההפקה. הלימודים שלנו  אינם במשרה מאלה אבל הם בהחלט דורשים פניות על מנת לקבל את מה שיש לנו לתת לכם, ויש לנו  המון מה לתת לכם. 

ומה עוד?

מעבר להפקת הסרטים- אנחנו מלמדים ומתרגלים הגשות לקרנות הקולנוע, וכיצד לשלוח את הסרטים עצמאית לפסטיבלים לקולנוע כך שבתום הלימודים תוכלו באמת להתפתח ולצמוח עם העשייה הקולנועית שלכם ולהמשיך וללוות את הסרט אחרי שהוא נעשה. 

כיום ישנן מסגרות אחרות בנות שנה ללימודי קולנוע. הן לא מתיימרות להציע את מה שאנחנו מציעים ברמה המעשית, ולכן חשוב לנו  לבחור קבוצת תלמידים שיהיה לה את הכלים לקחת את כל מה שיש לנו לתת ולצמוח בתוך הערוגה שלנו ומעבר. 

סוקרנתם? רוצים לקבוע ראיון אישי?
דברו איתי
0544235036
arugaschool@gmail.com
בועז

תמונה לדף אודות.jpg