מערכת שעורים

אודות התכנית

‏‏צילום מסך (5).png

סמסטר א

pexels-cottonbro-7037462.jpg

בימוי - מיכאל אללו

מיומנות הבימוי היא למעשה בריאה, הפיכת יש מאין, הנעשית דרך רצף בחירות אומנותיות ביניהן: הגדרת סגנון קולנועי, אפיון דמויות, בחירת לוקיישן, ליהוק, עבודה עם שחקנים, ניהול סט ועוד. במהלך הקורס נתרגל את הבחירות הללו, תוך שימת לב לתביעת האצבע האישית של כל אחד ואחת מאיתנו. נבצע תרגילים קצרים ועבודת גמר – סרט קצר.

תסריטאות - בועז דבי

החלום הראשוני ליצירה מתרחש על הדף. זהו המרחב בו אנו כותבים את התווים  ליצירה שתבוצע על ידי הבמאי. הקולנוע מורכב משילוב של דימויים וצלילים, ובקורס נלמד כיצד לקחת את החלום שלנו לפרקו ולהרכיבו מחדש באופן שמספר סיפור.

עריכה- אורי דרדיקמן

מלאכת העריכה - מהסיפור לסצינה דרך הקאט

הקורס מעניק כלים אמנותיים וטכניים בהרכבת הסיפור הקולנועי - עלילתי ותיעודי. תוכן השיעורים יכלול ידע תיאורטי ומעשי תוך צפייה ודיון עומק במעשה העריכה

צילום- יניב לינטון

קורס מבוא מעשי לשפה וטכניקה של צילום וידאו.

מטרת הקורס היא להקנות כלים מעשיים ותיאורטים להשתלבות בעשיית וידאו על אופניה השונים. השיעורים יעסקו בהיכרות של עקרונות בסיסיים בצילום, בהיכרות עם ציוד מקצועי, ויעמיקו בנושאים של אור, קומפוזיציה ותנועה, כל זאת תוך התנסות מירבית בעשייה במהלך השיעור כמו בתרגילים בבית

סמסטר ב

 תפקידי הבמאי- בנימין פרידנברג

מפיתוח שפה אמנותית מובחנת, עבודה עם שחקנים ואנשי צוות, ועד בימוי על סט הצילומים. השיעור ילווה את התרגיל המרכזי של השנה- בימוי סרט קצר.

תהליך השיעור הינו  ליניארי ותהליכי - מרעיון לסרט - דרך הpre-production הכולל היכרות עם היבטים שונים של הבימוי ועד העבודה בסט. הקורס יכלול צפיה וניתוח וצפייה בסרטים קצרים ומשם נעבוד סביב התסריטים שיצטלמו. כמו כן נגדיר את סגנונות הבימוי באופן תיאורטי, וגם דרך הסרטים אשר יופקו במסגרת הקורס. 

תסריטאות- אורן גרנר

סיפור הוא קודם כל מבנה של משמעות. כדי לכתוב ולהבין דמות, עלינו להבין את עצמנו ולזהות את הקונפליקטים היסודיים שמרכיבים את החוויה האנושית.

 

בקורס נלמד את יסודות הכתיבה התסריטאית, החל מאירוע מחולל, מבנה דרמטי קלאסי, בניית דמות קולנועית ועוד, כל זאת תוך עבודה על מציאת הקול הייחודי של כל משתתף/ת. מעבר לכך, נבסס את ההיבט הפרקטי של כתיבה תסריטאית-  נלמד כיצד להגיש את התסריטים לקרנות הקולנוע וגופי השידור, ומה הם הצעדים המעניקים לתסריט חיים על המסך, ונפתח  ונחדד את התסריט לסרט שאותו נצלם.

עריכה - נטע דבורקיס

מלאכת העריכה מנקזת לתוכה המון החלטות גורליות עבור הסרט. השיעורים ינועו בין צפיה וניתוח דוגאמות מסרטים לבין חניכת עריכה עבור הפרויקטים המצולמים של התלמידים, כמו גם מתן פתרונות טכניים למי שצריך.

צילום - עדי מוזס

הצלם כיחידה עצמאית :

אחד השיעורים הגדולים שלימדו אותי מוריי ומורותיי היה שכסף זה לא מחסום אלא משוכה, אתגר שמאפשר לי להיות יצירתי ולחשוב מחוץ לפריים. 

אנחנו נלמד על האופן בו פועל.ת הצלם.ת בשטח החל מנקודת מבט של הצילום דרך מה קורה על הסט והתחשבות בדרישות ההפקה ועד אופריישן של המצלמה.